top of page
1_1 - Photo copy-min.jpg

Panaroma Residence

Ankara / Türkiye , 2023

Ankara'nın Bağlıca semtinde, Başkent Üniversitesi ormanına yakın konumlanan yeni konut projemiz. Bu proje, modern yaşamın tüm gereksinimlerini karşılayan, çeşitli konut tipolojilerini bir araya getirerek, doğa ile uyumlu bir yaşam sunmayı amaçlamaktadır.Proje, eğimli bir arazide yer almakta olup, bu özellik sayesinde villalar ve yüksek katlı yapılar arasında uyumlu bir geçiş sağlanmıştır. En ön sırada bulunan villalara, caddeden direkt geçiş imkanı sunularak kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştıracak bir tasarım benimsenmiştir. Bu villalar, üç farklı tipolojide tasarlanmış olup, her biri farklı yaşam ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Sıra villalar, arazinin kotlarına uygun şekilde yerleştirilerek hem estetik bir görünüm hem de fonksiyonel bir kullanım sağlamaktadır.

2_17 - Foto copy-min.jpg

Projede yer alan yüksek katlı yapılar ise farklı daire tipolojileri ile dikkat çekmektedir. Arazide başkent ormanına yakın yer alan 7 katlı yapıda hem 2+1 hem de 3+1 daireler bulunurken, aynı sırada yer alan 14 katlı yapının tamamı 4+1 dairelerden oluşmaktadır. Bu çeşitlilik, farklı büyüklükteki ailelerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktadır. Yüksek katlı yapılar, ormana bakan cepheleri ile sakinlerine doğa manzarası eşliğinde huzurlu bir yaşam sunarken, aynı zamanda modern mimarisi ile de öne çıkmaktadır.

Proje genelinde, kullanıcıların konforu ve doğa ile iç içe bir yaşam sürmeleri hedeflenmiştir. Villaların kendine ait geniş bahçeleri, hem çocuklar hem de yetişkinler için sosyal ve dinlenme alanları olarak tasarlanmıştır. Katmanlı teraslar, bina sakinlerine ve kullanıcılarına dış mekanın avantajlarını sunmanın yanı sıra, sıcak yaz ikliminde yüksek güneş ışınlarından korunmalarını sağlayacak şekilde güneş kırıcı işlevi de görmektedir.
2_13 - Foto copy-min.jpg

Proje künye

 

Mimari tasarım: R. Güneş Gökçek

Mimari ofis: rggA 

Proje ekibi: Mustafa Taşdemir, Mehmet Özen , Çiçek Su Yavuz

Proje tarihi: 2023

Model: Mehmet Özen

Proje Galerisi

bottom of page