top of page

Hakkımızda

rggA Mimarlık

rggA Mimarlık, mimari üzerine araştırmak, düşünmek, üretmek, katılımcı ve eleştirel bir tasarım ortamı oluşturmak için 2014 yılında R.Güneş Gökçek tarafından Ankara’da kuruldu.

Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bir çok projeyi başarıyla tamamladı. Büyük ölçekli kentsel projelerden, tek konut ölçeğine kadar çeşitli büyüklükteki ve konudaki projelerin çalışıldığı ofis, özellikle üniversite kampüsleri, oteller ve konutlar konusunda uzmanlaştı.

Ofis, yapıların hedeflenen kalite, maliyet ve sürede tamamlanabilmesi için proje hizmetleri ile beraber mesleki kontrollük, saha yönetimi ve danışmanlık hizmetleri de vermektedir. Bunun için mühendislik projeleri, ihale yönetimi, saha yönetimi gibi konularda oluşturduğu konusunda uzman danışmanlar kurulu ile çalışmaktadır. Türkiye’de uygulanan yönetmelik ve standartlara ek olarak IBC, NFPA, ASTM, EN, BS standartlarına uygun olarak projeler üretmiş olan ofis, Masterspec formatına uygun olarak şartname hazırlayabilmektedir. 

Talep edilmesi durumunda, tüm mimari ve mühendislik projelerini kapsayacak şekilde üç boyutlu yapı bilgi sistemi (BIM) ile projeler üretilebilmektedir.   

bottom of page