top of page

ASM Genel Merkezi
Ankara, 2024

ASM Group, yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği yatırım ve taahhüt projeleri ve faaliyet gösterdiği İş kollarındaki artış gerekçesiyle daha geniş bir merkeze ve satış/tanıtım ofisine ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyaç doğrultusunda, Etimesgut Bulvarı’na cepheli yaklaşık 6.800 M2 arsada satış ofisi ve çeşitli çalışma alanlarını içeren yapılar tasarlanmıştır.
 

c_8 - Foto.jpg

Bulvar cephesinde tek bağımsız yapı olarak öne çıkan satış ofisi ve bu yapıya fon oluşturan ofis yapıları ile oluşturulan kompozisyon farklı açık-kapalı-yarı açık dış mekân kullanımlarına da olanak sağlamaktadır.

Kütlelerin tektonik etkisi, GFRC panellerle güçlendirilmiştir. Satış ofisi dışında aynı tip olarak kullanılan modüler tasarım bütünlük etkisini artırmakta, satış ofisi ise farklı cephe dili ile öne çıkmaktadır.

Arsa içinde yer alan kot farklılığı, projeye iki bodrum katı kazandırırken, arka cephede de bir bahçe oluşturulmuştur. Bu bahçe, hem ofis çalışanlarına hem de ziyaretçilere gün içinde keyifli bir rekreasyon alanı sunmaktadır.

ASM Group'un enerji yatırımları kapsamında, genel merkezin enerji ihtiyacının güneş enerjisiyle karşılanması hedeflenmiştir. Bu doğrultuda yapı teraslarında uygun büyüklüklerde ve yapı tasarımına entegre bir şekilde PV paneller yerleştirilmiştir.

c_3 - Foto.jpg

Proje Künyesi

Ofis: rggA Mimarlık

Yıl: 2024

Tasarım : Güneş Gökçek

Tasarım ekibi : Çiçek Su Yavuz , Kerem Can Karabulut , Osman Erdoğan , Eren Akavcı , Mustafa Taşdemir , 

İnşaat Alanı : 5.758,25 m2

Proje Galerisi

bottom of page