top of page

RGGA Mimarlık'ın Kurucusu Güneş Gökçek, "Sektör Paydaşları Konuşuyor" Panelinde Konuşmacı Olarak Yer Aldı

Cumhuriyetimizin II. Yüzyılında, Başkent Ankara'nın marka değerine katkıda bulunacak nitelikli mimari eserlerin ve projelerin hazırlanmasında önemli bir adım atıldı. Bu kapsamda düzenlenen "Sektör Paydaşları Konuşuyor" paneli, sektörün önde gelen paydaşlarını bir araya getirdi.

RGGA Mimarlık ofisinin kurucusu Güneş Gökçek, panelde konuşmacı olarak yer aldı. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ATO 35 No.lu İkamet Amaçlı İnşaat Müteahhitliği Meslek Komitesi ve 63 No.lu Proje Hizmetleri Meslek Komitesi iş birliği ile gerçekleştirilen panel, sektördeki önemli isimleri buluşturdu.

 

Panelistler ve Moderatör

Panelin moderatörlüğünü Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mimarlık Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şeyda EMEÇKİ üstlendi. Panelde konuşmacı olarak yer alan diğer isimler şunlardı:

  • Mücahit ŞENTÜRK - ATO Meslek Üyesi ve İkamet Amaçlı İnşaat Müteahhitliği Meslek Komitesi üyesi,

  • Ragıp Güneş GÖKÇEK - Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkan Yardımcısı,

  • Musa ÖZALP - Şehir Plancısı,

  • Zeynep Taş GÖKDOĞAN - Altındağ Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü,

  • Dr. Kadir Hakan YAZAR - Şehir Plancısı.

IMGL6319.JPG

Panelde, Ankara'nın marka değerine katkıda bulunacak mimari projelerin ve eserlerin hazırlanması için sektördeki paydaşların ortak akıl ile iş birliği içinde hareket etmesinin önemi tartışıldı. Ayrıca, ihtiyaç duyulan yasal düzenlemeler ve bu düzenlemelerin sektöre etkileri ele alındı.

WhatsApp Image 2024-06-11 at 16.32.29.jpeg

Konuşmacılar konuşmasında Ankara'nın mimari dokusunu ve şehircilik anlayışını geliştirmek için yapılması gerekenleri vurguladı ve sektörün diğer paydaşları ile fikir alışverişinde bulundu. Panel, sektörün geleceği için önemli adımlar atılmasına vesile oldu.

IMGL6266.JPG
bottom of page