top of page

Crystallized Shops, Ankara / Turkey, 2017

gecce_View01
GÜNDÜZ_View01
gündüz_View09
GÜNDÜZ_View02
GÜNDÜZ_View010
GÜNDÜZ_View04
GÜNDÜZ_View05
gecce_View02
gecce_View03

.

Kristalleşen Mağazalar, Ankara

Proje, Umitköy ve İnek'i birbirine bağlayan Kanuni Sultan Süleyman Bulvarı üzerinde yer almakta ve şehrin daha da önemli bir ekseni haline gelmektedir. Bina 9 bağımsız dükkandan oluşmaktadır. Belirli kullanıcılara sahip olmayan mağazalar, işlevi henüz net olmayan sorunlu bir alan oluşturdu. Ön cepheye, ön cephenin vitrine dönüştürülmesine ihtiyaç duyan bir showroom'a veya tüm bunlardan farklı talepler üretebilecek bir restorana ihtiyaç duymadan pazar olabilirler.

 

Her kiracı, kendi kullanım stratejisinin ötesinde kendi marka kimliği stratejisine göre ön cephe ve hatta vücut önerileri ile gelir. Projeler, perakende ünitelerin önünde ekstra şeffaf gözlükler ve bir kaplama sistemi olarak poli-karbonat paneller kullanılarak olası kullanıcılarına bir kristal zarf oluşturmaya odaklanarak ele alınmıştır. Eğimli bulvardan yenilikçi bir şekilde inşa edilen yapı şekli ve Ankara'nın önemli ticaret ekseninin ışık kutusu olacaktır.

 

Proje künye:

 

Tarih: 2017

Proje alanı: 2,700sqm

İnşaat Alanı: 4.800sqm

Tasarım: R.Güneş Gökçek

Proje ekibi: R. Güneş Gökçek, Ahmet Çağlar, Mustafa Taşdemir, Ozan Güzey

.

Crystallized Shops, Ankara

 

The project is located on Kanuni Sultan Suleyman Boulevard linking Umitkoy and Incek, becoming a more and more important axis of the city. The building consists of 9 independent shops. Shops without certain users have always constituted a problematic area, whose function is not clear yet. They can be a market in no need of a front facade, a showroom in need of converting its front facade into a showcase, or a restaurant that may produce different demands from all those. 

 

Each tenant comes with front facade or even body suggestions in relation to their own brand identity strategy beyond their own use strategy. The projects have been handled by focusing on creating a crystal envelope to its possible users by using extra clear glasses in front of the retail units and poly-carbonate panels as a cladding system. Building shape derived from the inclined boulevard with an innovative way and it will be the light box of the important trade axis of Ankara.

 

Project facts:

 

Date: 2017

Site area: 2,700sqm
Construction Area: 4,800sqm

Design: R.Güneş Gökçek

Project team: R. Güneş Gökçek, Ahmet Çağlar, Mustafa Taşdemir, Ozan Güzey

bottom of page