top of page

21 Kültür İlkesi

Tutku

Mimarlığa, sanata, işimize ve başarıya tutku ile bağlıyız.

Kalite

Her işi en yüksek kalitede teslim etmekteyiz. Süreç içindeki çalışmalarımız, ara teslimlerimiz ve nihai teslimlerimiz, tasarladığımız projeler, işin başında belirlenen kalite politikaları ve standartlarına uymakla kalmaz, aynı zamanda bunları aşarız. Kaliteye duyarlılık gösteren profesyonellik ve zariflik sunarız.

Süreç

Sadece nihai ürüne değil, sürece de odaklanırız. Süreçlerin, müşterilerimiz ve ekip arkadaşlarımız için sorunsuz, geliştirici, eğitici ve eğlenceli olmasını sağlamak için çaba gösteririz.

Başarı

Düşünce, enerji ve dikkatimizi tamamen yapmakta olduğumuz işin başarılı olmasına odaklarız. Müşterilerimiz, hedeflerine ulaşmak için ihtiyaçlarına en uygun tasarımı alacaklarını bilirler.

Zamanlama

Her konuda dakikiz. Proje ara ve nihai teslimlerimizde, randevularımızda ve benden beklenen her türlü bilgi ve yardımın sağlanmasında asla gecikmeyiz. Uzun soluklu ve yüksek bütçeli bir işin parçasıyız ve gecikmelerin herkes için çok maliyetli olduğunu biliriz. Kendi zamanımıza da aynı saygıyı bekleriz. Bununla birlikte, süre baskısı, kültür değerlerimizi atlamamak için hiçbir zaman bir bahane olmaz.

Bütçe

Müşterilerimiz, hedefledikleri başarıya planladıkları bütçeyle ulaşacaklarını bilirler.

Sanatsal Yaklaşım

Çalıştığımız her konuya sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşırız. Teslimlerimiz, yazılarımız, yayınlarımız, ne kadar önemli olursa olsun, bir sanat eseri hassasiyetindedir. Tasarladığımız yapılar, ölçeği ve konusundan bağımsız olarak bir sanat eseri niteliğinde olmalıdır. Bu özelliklerini, her ölçekteki tasarım kararlarının bağlamına uygunluğundan, basitliğinden ve özgünlüğünden alır.

Analiz/Araştırma

İşimizin başlangıç noktasıdır. İyi bir araştırma süreci başarımız için kaçınılmazdır. Yeniyi daha iyi yapabilmemizin yolu, çok boyutlu ve derinlemesine bir araştırma süreciyle başlar. İşverenin ihtiyaçlarını, paydaşların (müşteri, hak sahipleri, kullanıcılar, kentli) önceliklerini, arazi verilerini, yasal mevzuatı, teknolojik yenilikleri, konuyla ilgili geçmiş deneyimleri, güncel yaklaşımları ve teknolojik gelişmeleri araştırırız. Analiz ederiz.

Ekip Çalışması

Biz bir ekip üyesiyiz ve ekip lideriyiz. Ekibi bir arada tutmak ve başarıya ulaşmasını sağlamak için gereken her şeyi yaparız. İşbirliğine odaklanır ve her zaman bir çözüm sunarız. Çalışırken esneğiz ve yöntemimiz işe yaramıyorsa değiştirmekten çekinmeyiz. Gerektiğinde yardım isteriz ve benden yardım istendiğinde de esirgemeyiz. Mimar olarak, diğer uzmanlıklardan faydalanmamız gerektiğini biliriz. Konuya göre en yetkin kişilerle çalışır, birbiriyle çelişen gibi görünen teknik konuları, estetik ve ekonomik bir bakış açısıyla bir araya getiririz. Diğer disiplinlerin ve ekip üyelerinin bu bilinçle, işbirlikçi bir yöntemle çalışarak güç birliği yapmamızı sağlarız.

Dürüstlük

İletişimde bulunduğumuz herkes, doğru söylediğimizi bilir. Ürettiğimiz işlerin doğru bildiğimiz şekilde ve amaca uygun olduğundan kimse şüphe duymaz. Gerektiğinde bu doğrultuda yanlış bulduğumuz durumları düzeltmek için çaba harcarız. Hayatlarını etkilediğimiz herkes - müşterilerimiz, çalışma arkadaşlarımız, proje ekibi, hak sahipleri, kullanıcılar, kentli - ortak fayda ve kazan-kazan prensibi için hareket ettiğimizi bilir.

Etik Değerler

İnsanlığın ve mesleğimizin ortak etik değerleri konusunda bilinçliyiz ve ailemize, çalışma arkadaşlarımıza, meslektaşlarımıza ve diğer insanlara karşı bu bilinçle yaklaşırız. Ortak değerler doğrultusunda hareket ederiz. Yer aldığımız hiçbir işte çıkar çatışmasına girmeyecek şekilde doğru pozisyon aldığımızı herkes bilir. Birisinin zarar göreceği bir durumu sezersek, vakit kaybetmeden gerekli bildirimleri yaparız.

Sorumluluk

Sorumluluklarımızın farkındayız. Kendimize, ailemize, şirketimize, müşterilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza karşı sorumluyuz. Ürettiğimiz projelerle, işlerle insanlığa karşı sorumluyuz. Sağlamlığından, işlevsel çözümünden, kaynaklara karşı olan duyarlılığından, kişi ve kamu sağlığından, estetiğinden aldığımız görev nispetinde sorumluyuz.

İletişim

Her zaman ve herkesle açık iletişim içindeyiz. İçten pazarlıklı değiliz. İletişimde olduğumuz herkes, doğru söylediğimizi ve hoşnut olmadığımız herhangi bir durum varsa bunu açık bir dil ile ertelemeden, ilgililerinin bulunduğu uygun koşulda dile getireceğimizi bilir. Bunu yaparken nezaketten ödün vermem.

Verimlilik

Zamanımızı verimli kullanırız. Bunun için iş planımıza sadık, bu konuda sapma olabilecek noktalarda önlemimizi alır ve odaklanarak çalışırız. Dikkat dağıtan birçok unsurun olduğu bu çağda en önemli silahımız, dikkat dağıtıcı unsurlardan uzak bir şekilde odaklanmış çalışmamızdır.

Sistem

Şirketimizin kurduğu sistemi anlıyoruz. Sistem içinde olmak bize güven verir ve bu sistemin aksayan yönleri olduğunda, geliştirmek için gerekli geri bildirimleri yaparız. Değişen koşullara göre gelişen bir sistemin parçasıyız ve sistemin gelişmesi ve sürdürülmesi için elimizden geleni yaparız.

Sürekli Gelişim

Hep en iyisini yapabilmek için derin bir istek duyar ve bu yönde kendimizi geliştirmeye açığız. Mesleki gelişim yanında kişisel gelişime de önem veririz. Bireysel gelişimimiz yanında şirketimizin gelişmesi için çaba harcarız.

Sahiplenme

İş ve özel yaşamımızdaki bütün eylemlerimizden ve sonuçlarından ve sahip olduğumuz her şeyden tamamen biz sorumluyuz. Kendi yaptıklarımızdan kendimiz sorumluyuz ve bir şeyi değiştirebilmek için öncelikle kendimizin değişmesi gerektiğini biliyoruz.

Denge

Ruhsal, sosyal, fiziksel ve ailevi konuların, finansal ve entelektüel konular kadar önemli olduğunu akılda tutarak yaşama dengeli bir şekilde bakarız. Öncelikle işimizi ve en önemli görevlerimizi yaparız; böylece kendimize, ailemize ve tabii ki yenilenmeye kaliteli zaman ve kaynak ayırırız.

Duygu

Duygulara hitap ederiz. Projelerimiz insanların, iş yapış şeklimiz ise müşterilerimizin duygularına hitap eder. Nasıl hissetmeye ihtiyaçları olduğunu anlar, o duygu ile ayrılmalarını sağlarız.

Tutarlılık

,

Minnettarlık

Minnettar insanlarız. Teşekkür ederiz ve takdirimizi sık sık çeşitli yollarla gösteririz. Böylece çevremizdekiler yaşamımızdaki her şeye ve herkese ne kadar şükran dolu olduğumuzu bilirler. Kendimizin, müşterilerimizin ve ekip üyelerimizin başarılarını kutlarız. Kendimizin ve diğer insanların doğru şeyler yapması için uğraşırız.

bottom of page