top of page
c_17 - Foto.jpg

Kadraj Çayyolu
Ankara / Türkiye , 2023


Kadraj Çayyolu, 24 adet villa bulunan bir konut projesidir. Çoğunlukla müstakil konutların bulunduğu bir bölgede yer almaktadır. Bölgenin bütünlüğünü bozmamak adına villa sitesi olarak tasarlanmıştır.Projenin eğimli bir topoğrafyada konumlanması avantaja çevirilmiş; projede bulunan bazı villalara bodrum katı kazandırılmış ve bu kazandırılan bodrumlar sayesinde bina girişleri aynı kottan yapılarak site sakinlerinin etkileşimlerini arttırmak ve komşuluk ilişkilerini güçlendirmek amaçlanmıştır.

c_5 - Foto.jpg

Bunun yanında, villa bahçeleri de ters cephelere konumlandırılmıştır. Bu sayede sakinlere özel, izole alanlar yaratılmıştır. Cadde üzerine konumlandırılan sıra villalarda eğimden yararlanarak oluşturulan bodrum katlar, yapıların cadde cephesinden faydalanan iki katının olmasına olanak sağlamıştır. 24 villanın tamamında mutfak ve bahçe ilişkisi ön planda tutulmuş ve yapıların planları buna göre tasarlanmıştır.

Proje cephesinde doğal malzeme kullanımı ile dikkat çekmektedir. Dönüştürülebilir malzeme kullanımı ve çevreci yaklaşımı ile öne çıkan modern villalar tasarlanmıştır. Site sakinlerinin , hem şehrin içinde izole olan müstakil yaşamı deneyimleyebilecekleri hem de komşuluk ilişkilerini ön planda tutabilecekleri keyifli bir proje olmuştur.
c_20 - Foto.jpg

Proje künye

 

Mimari tasarım: R. Güneş Gökçek

Mimari ofis: rggA 

Proje ekibi: Mustafa Taşdemir, Mehmet Özen , Çiçek Su Yavuz , Kerem Can Karabulut

İş veren: Çiftçioğlu İnş.

Proje tarihi: 2023

Arsa alanı: 9.153m2

İnşaat alanı: 5.848m2

Statik projesi:Halil Tezel 

Elektrik projesi: Halil Tezel

Mekanik projesi: Halil Tezel

Model: Çiçek Su Yavuz

Proje Galerisi

bottom of page