top of page
20_14 - Foto (2) copy.jpg

Otel Renovasyon Projesi Mövenpick
Gaziantep / Türkiye , 2023

Otel projelerinde uzmanlaşmış bir ofis olarak , Accor Grubu markaları ile uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz projelerimizi şimdi de Mövenpick markasıyla ile sürdüyoruz.Uzun zamandır kullanım dışı kalan ve kent hafızasında önemli bir yere sahip olan otel, Mövenpick markası ile yeniden hayat buluyor. Bu renovasyon projesinde, yapının tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak modern otelcilik standartlarına uygun hale getirilmesini hedefledi.

20_1 - Foto.jpg

Proje kapsamında, otelin özgün mimari detayları korunarak, modern kullanım ihtiyaçlarına uygun hale getirildi. Mövenpick otel kılavuzuna uygun olarak yapılan tasarımda, konukların konforu, estetik değerler ve işlevsellik arasında dengeli bir yapı oluşturuldu.Yapıda mevcut malzemeler ve yapı elemanları korunurken, modern malzemeler ve tekniklerle yapı güçlendirildi. İç mekanlarda ise Mövenpick’in tasarım anlayışı benimsendi, böylece konuklara modern konfor sağlandı.

Sürdürülebilirlik projede önemli bir kriter olarak ele alındı. Enerji verimliliği sağlayan sistemler ve çevre dostu malzemeler kullanılarak, otelin çevresel ayak izi minimize edildi. Yenilikçi çözümler ve akıllı bina teknolojileri ile otelin işlevselliği artırıldı.
21_8 - Foto.jpg

Proje künye

 

Mimari tasarım: R. Güneş Gökçek

Mimari ofis: rggA 

Proje ekibi: Mustafa Taşdemir, Mehmet Özen , Çiçek Su Yavuz ,Çiğdem Şahinkaya , Gökçe Ulusoy Gür, 

İş veren: Accor Grup

Proje tarihi: 2023

Arsa alanı: 23.545m2

İnşaat alanı: 28,136m2

Statik projesi:

Elektrik projesi: 

Mekanik projesi: 

Model: Mehmet Özen

Proje Galerisi

bottom of page